FELIETON

Panie radny, całuję!

gay-israel-kiss

Szanowny Pan
Michał Boruczkowski
Prawy i Sprawiedliwy Radny Miasta Poznania

Wielce Szanowny Panie!

W związku z pańską interpelacją w sprawie obchodów 60-tej rocznicy Poznańskiego Czerwca (MBO/2016/VII/3) skierowaną do Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka, pozwalam sobie – z racji rozlicznych homoseksualnych zajętości Pana Prezydenta, o czym często informują malowane na jego domu napisy – przesłać czym prędzej odpowiedź ze szczegółowymi wyjaśnieniami.

Jak Pan słusznie zauważył, podczas spektaklu „Ksenofonia. Symfonia dla innego” w reżyserii Jana Komasy „męscy aktorzy grający na scenie wymienili homoseksualne pocałunki”. Było to spowodowane wyłącznie reżyserskim niedopatrzeniem, a i pewnego rodzaju aktorską niesubordynacją, gdyż w pierwotnym założeniu męscy aktorzy grający na scenie mieli wymienić między sobą heteroseksualne pocałunki. Jan Komasa mówił wyraźnie w kilku udzielonych przed premierą wywiadach, że chce, aby mężczyźni całowali się heteroseksualnie. Mówili to też po wielokroć współpracownicy reżysera, zarówno choreograf Mikołaj Mikołajczyk, jak i kompozytor Bartek Wąsik. Pierwszy przygotował wybitnie heteroseksualny ruch, drugi – heteroseksualną muzykę. Kroki są męskie, katolickie, po prostu polskie, a w partyturze, co widać czarno na białym, nie ma ani ósemek, ani szesnastek, bo kompozytor nuty z ogonkami uważa za zbyt homoseksualne. Nie użył też ani razu, co jest oczywistą oczywistością, klucza wiolinowego, gdyż jest zbyt fikuśny, żeby nie powiedzieć – pan wybaczy – pedalski. Wiem skądinąd, że męscy aktorzy i tancerze w pocie czoła ćwiczyli między sobą heterobuziaki, ale nic z tego nie wychodziło. Zaczęli się więc całować homoseksualnie, w końcu nie przeskoczą swoich aktorskich ograniczeń.

Proszę wybaczyć powyższe słowa wprowadzenia, ale chodzi mi o najdokładniejszą i wyczerpującą odpowiedź, bo nie chciałbym, żeby Pańską interpelację spotkało to, co przydarzyło się Pańskiej klubowej koleżance, radnej Lidii Dudziak, która ledwie dwa lata temu słusznie interpelowała w sprawie bezwstydnej kopulacji Antoniny i Napoleona, pary osłów z poznańskiego ZOO. Nie chciałbym też, by Pańskie jakże ważne pytania wynikające z troski o moralną kondycję miasta potraktowano, jak Pańską poprzednią interpelację (MBO/2016/IV/9) dotyczą porywania poznaniaków przez łowców organów. Choć Pan, wiem o tym od samych łowców, może czuć się bezpiecznie. Nie ma Pana na liście potencjalnych ofiar kidnapingu, bo żaden z Pańskich organów, włącznie z tym znajdującym się pod Pańską czaszką, nie przedstawia podobno absolutnie żadnej wartości.

Ale wróćmy do interesujących Pana spraw. Pyta Pan czy homoseksualne pocałunki są estetyczne? Są, nawet bardzo. Jako dowód załączam materiał ikonograficzny. Dalej, interesuje pana czy homoseksualne pocałunki są: a) godne pochwały (odpowiedź: jak najbardziej), b) godne naśladowania (odpowiedź: niech pan próbuje), c) godne powtórzenia (odpowiedź: tylko z kimś, kto dobrze całuje), d) godne sowitej zapłaty (odpowiedź: każdy zarabia jak może). Jeśli chodzi o „publiczne eksponowanie pocałunków homoseksualnych” w kontekście art. 140 kodeksu wykroczeń, to się Pan nieco spóźnił. Niemcy byli pierwsi, o par. 175 więcej się Pan dowie odwiedzając Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenu. Nie umiem się niestety ustosunkować do Pana pytań dotyczących praktyk homoseksualnych w świetle katolicyzmu – o to proszę pytać w Pałacu Arcybiskupim, tam się na tym najlepiej znają. Ma Pan numer do biskupa-seniora Juliusza Paetza czy załatwić go Panu w seminarium?

CZYTAJ TAKŻE:
Dobra zmiana, czyli ratuj się kto może
Polska kultura w ruinie
Jan Paweł II i transwestyci, czyli promocja polskiej kultury 

Reklamy
Zwykły wpis

20 thoughts on “Panie radny, całuję!

 1. Jasiek pisze:

  Myslę że tekst sredni , poprostu wprawki aktorsko-improwizacyjne, traktowanie sprawy w taki sposób nie przyspoży zapewne pozytywnych odczuć osobom hetero , homo , bi seksualnych nie identyfikujacych sie z żadną opcją polityczną . Mozna było to zrobić – ale z klasą . A tak – cóż , groch z kapóstą . Ot i tyle.

  • zuk pisze:

   A ja myślę, drogi Jaśku, że Twoje oceny z języka polskiego w gimnazjum są jeszcze bardziej średnie od tekstu, który komentujesz. Od kwiatków w stylu „przyspoży” czy „kapóstą” rozbolały mnie wprost oczy.

  • Antony Frankovich pisze:

   To tutaj też Pisdzielstwo wysyła swoich płatnych trolli. Marnujesz swój czas chłopie
   Ludzie czytający ten blog
   reprezentują zbyt wysoki poziom żeby twoja twórczość miała jakikolwiek sens i efekt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s