FELIETON

Polska kultura w ruinie

Jak wiadomo, podłość ludzka nie zna granic. W tym przypadku podłość ma charakter międzynarodowy i jest częścią szeroko zakrojonego spisku przeciw Polsce, a szczególnie przeciw polskiej kulturze. Cel? Zniszczyć pierwszy prawdziwie narodowy rząd Rzeczpospolitej, który chce byśmy w końcu wstali z kolan, ale co tylko się lekko z nich podniesiemy, to jeb!, znów klęczymy ze smutno pochyloną głową. Brzęczą nam tylko cichutko ukryte pod futrami z norek Wielkie Krzyże Żelazne odziedziczone po dziadkach z Wehrmachtu i Złote Gwiazdy odziedziczone po babciach z Armii Czerwonej, na co dzień trzymane w specjalnych kuferkach z rozkazami z Brukseli i pozłacanymi menorami na czarną godzinę.

HOLLYWOOD, CA - FEBRUARY 22: Filmmaker Pawel Pawlikowski accepts the Best Foreign Language Film Award for "Ida" onstage during the 87th Annual Academy Awards at Dolby Theatre on February 22, 2015 in Hollywood, California. (Photo by Kevin Winter/Getty Images)

A wszystko zaczęło się już kilkanaście miesięcy przed objęciem władzy w Ministerstwie Kultury przez Wielkiego Myśliciela znanego też jako Piotr G. Właśnie wtedy perfidne i antypolskie z natury żydowskie środowiska Hollywoodu postanowiły nagrodzić Oscarem obrzydliwy film ”Ida”, który szkaluje Ojczyznę Naszą Umęczoną i Największy z Europejskich Narodów. Można się z tego filmu dowiedzieć m.in., że Polacy zabijali Żydów, co przecież – jak powszechnie wiadomo – miejsca nigdy nie miało. Polak Żyda by nie zabił ani dla kasy, ani dla jego mieszkania. Polak jest tworem moralnie doskonałym, co poświadczyć może patrząca na nas łaskawie od wieków Czarna Madonna (Czarna Żydówka Królową Polski? Jak do tego doszło?). Ale wróćmy do nagrody. Dostał ją jakiś semicko podejrzany Pawlikowski (czy to aby jego prawdziwe nazwisko?) i przez tę cholerną złotą figurkę – co to ją wszyscy chcą dostać, nawet ci, którzy mówią, że nie chcą – cały świat znów zaczął mówić o Polakach i Żydach, a jak mówią o tej mieszance, to nic dobrego dla Wielkiej Polski Katolickiej wyniknąć z tego nie może. Mają szczęście te amerykańskie Żydy, że Wielki Myśliciel nie kierował jeszcze wtedy resortem kultury, bo szybko złożyłby do Sejmu nocny wniosek o uchwalenie unieważnienia Oscara dla „Idy”.

6f67f07a6138b7a30af4c5e386585e44

Żeby tego było mało, po Amerykanach, naszej ledwo zipiącej kulturze postanowili dowalić Niemcy. Wiadomo, hitlerowcy w cywilu. Dali tej ladacznicy Szumowskiej Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale, jednym z najważniejszych festiwali filmowych świata. Dostała go za „Body/Ciało” – film, w którym Ewa Dałkowska tańczy z gołą dupą przed Januszem Gajosem. Kto to słyszał, żeby stara baba tak się obnażała ku uciesze gawiedzi? Kto na to dał pieniądze? Pewnie PISF, który przez ostatnie lata zajmował się wspieraniem niszczącej polskość kinematografii! A że sztuka zdegenerowana nie zna granic, szczególnie w IV Rzeszy zwanej dla niepoznaki RFN, zaraz ją nagrodzono tylko po to, by ośmieszyć Rzeczpospolitą. Tak jak dwa lata wcześniej z tym jej „W imię…”, co to Chyra w sutannie bzyka się z Kościukiewiczem. Sodomicki film szkalujący polskich przewielebnych pasterzy ziemskiej trzody Pana i już Teddy Award, już flesze, rauty i wywiady plujące na ojczyznę Chopina i Papieża Polaka.

Prusacka zaraza nie zna umiaru. Wiadro pomyj na Polskę jej nie wystarczy. Trzeba wylać kolejne. Dlatego w ramach dojechania naszej kultury, Małgorzata Szumowska została zaproszona w tym roku do jury Berlinale, któremu przewodniczyła Meryl Streep (nie trzeba chyba nikomu przypominać, że szkalowała dżenderowo Polskę). I co zrobiły te szatańskie pomioty z resztą jurorskiego towarzystwa? Oczywiście nagrodziły Srebrnym Niedźwiedziem scenariusz „Zjednoczonych Stanów Miłości” Tomasza Wasilewskiego – tego samego, który nakręcił pierwszy polski film o homosiach, jawnie w naród nasz uderzający, bo – jak wiadomo od czasów Mieszka I oraz jego Dobrawki – polska rodzina to chłopak i dziewczyna (plus pięćset złotych na dziecko).

8757624-tomasz-wasilewski-900-590

I kiedy już Wielki Myśliciel Ministerstwa Kultury (zwany przez własnego brata idiotą) był przekonany, że trochę odsapnie od złych wieści dla pogrążonej w rozpadzie polskiej kultury, którą już zaczął ratować w ramach dobrej zmiany – dostał kolejny cios. Oto podległy mu antypolski do szpiku, a raczej do scenicznych desek Teatr Wielki w Warszawie został dzisiaj nominowany do International Opera Award (zwanej operowym Oscarem). I to w dwóch kategoriach! W kategorii najlepszy teatr i najlepszy reżyser. Do czego to doszło, żebyśmy musieli rywalizować z Deutsche Oper Berlin (rowerzyści i wegetarianie), Theather an der Wien (gwałcą dzieci w piwnicach) czy Holenderską Operą Narodową (zjarani trawą zboczeńcy)? Jak to się stało? I dlaczego znów jesteśmy w ogóle nominowani do jakiejś prestiżowej międzynarodowej nagrody? Przecież polska kultura była przez lata w ruinie. A do tego ten, pożal się Boże, dyrektor artystyczny Treliński. Mieliśmy się go pozbyć, a tu takie nieszczęście. Już szykowaliśmy na jego miejsce pana Marka, bo lubi operę, ale przypadła mu w końcu stadnina w Janowie Podlaskim, bo lubi też konie.

Świat mści się na naszej ojczyźnie coraz intensywniej i przy każdej okazji zohydza polską kulturę. Najpierw Oscar, potem Niedźwiedzie, a teraz nominacje do International Opera Award, że o Nagrodzie Miesa van der Rohe dla gmachu Filharmonii Szczecińskiej nie wspomnę. I za co to wszystko? Za operę „Powder Her Face” Trelińskiego, w której główna bohaterka robi loda kolesiowi na stacji benzynowej? A może za jego „Turandot”, w której występują drag queens? To ma być kultura narodowa promująca polskość na cały świat? Przecież to nie kultura, tylko dziecko kurwy i szatana. I na to już zgody nie będzie. Nie chcemy waszego uznania i waszych nagród. Sami sobie ufundujemy nagrody i taką kulturę stworzymy, takie filmy i spektakle wyreżyserujemy, że klękną przed nami narody albo przynajmniej uczestnicy pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

CZYTAJ TAKŻE:
„Dobra zmiana, czyli ratuj się kto może”
„Jan Paweł II i transwestyci, czyli promocja polskiej kultury”
„Jaki świetny koleżka”

____

Fot. mat.pras.

Reklamy
Zwykły wpis

63 thoughts on “Polska kultura w ruinie

 1. Longina Bordowska pisze:

  Można chwalić i ganić, jak jest za co.Ja mogę jedynie pochwalić autorów ,za trafną analizę kultury,a śmiech jeszcze nikomu nie zaszkodził,więc śmiejemy się póki jeszcze możemy.Bardzo dobry tekst!!!!!!!

 2. Marek Dzida pisze:

  Dlugi ten teks, duzo slow. Wciaz jednak nie moge sie zorientowac co jest celem? Czy mozna poprosic tak w jednym zdaniu? jaki jest cel?

 3. Anumlik pisze:

  Urbaniak – wyostrzywszy dzidę – natarł nią na Dzidę,
  Dzida – kiecę zdarłszy – spytał: Psydzies? Mike mu na to: Psydę!

 4. yan.nick pisze:

  Marku Dzido, no trudno, niektórzy już tak mają, musisz się z tym pogodzić. A może zacząć od przeczytania jakiejś książki, na początek cienkiej.

 5. Edka pisze:

  Gratuluję, kwintesencja, nic dodać nic ująć, moze tylko to, że przeczytalam, a nie, jak wspomniany Minister, ktory swoje zdanie oparl na swiqdomosci, ze zna czlowieka, który zna czlowieka, który przeczytal scenariusz do sztuki wystawianej w jednym z teatrów :). Brawo, poproszę o jeszcze

 6. Obywatel R. Ł. pisze:

  Czytając komentarze, dochodze do wniosku, iz co niektórzy w ogóle nie zrozumieli formy, przesłania tego tekstu 😦 Wychodzi na jaw nieumiejętność czytania ze zrozumieniem, brak kojarzenia faktów, poczucia humoru, generalnie logicznego myślenia, a szkoda…. Dla mnie teks jest super satyrą, na rodzimą kulturę, dlatego gratuluję Autorowi 🙂

 7. logik pisze:

  Błąd na błędzie, pała z interpunkcji. „Pan od kultury”, koń by się uśmiał. Pewnie zamiast poprawić błędy to „, jeb!,” – usunie ten komentarz 🙂

 8. stefan pisze:

  A Wielki Mysliciel Piotr G. z drogi dobrej zmiany nie zejdzie dokąd nie powstanie jakiś cholilodzki gniot za kilka rocznych budżetów PISF, z ktorego bedzie jasno wynikało, ze to Polacy są narodem wybranym, a Matka Boska była Polką, ktora powila w Częstochowie polskiego syna. Chyba, że tymczasem Wielkiego Myśliciela wyrzucą z urzędu

 9. YanTe pisze:

  Bardzo dobry konentarz. Niestety całą działalność sekty Wielkiego (małego) Brata należałoby tak obśmiać. Tylko to niczego nie zmieni, dalej puste miernoty będą nam degradować Państwo. I wysysać resztki pieniędzy z kieszeni. Smutne to.

 10. efka pisze:

  to nie jest kraj dla ……………….. ludzi w miejsce kropek wstaw co chcesz …50 – mam na karku i coraz częściej mam wraŻenie ,że żyje w MATRIXIE

 11. pilaniu pisze:

  Jest to urocze i śmieszne i inteligientne ,ale od tego śmiechu nijak nie idzie zmoczyć majtek bo w szloch przechodzi .
  Już. tam ktoś Pustynię Błędowska na Bereze przekształcić kombinuje.

 12. Renata pisze:

  Prawdziwy rzad ma swoja wersje wydarzeń w ojczyźnie i nikt mu nie bedzie mówil jak jest naprawdę. Przecież jest trzy prawy 🙂 Gratuluje cietego pióra.

 13. Dobry komentarz do rzeczywistości. Im więcej jej wersji tym barwniej, byle nie stracić z oczy kwintesencji, że ciągle musimy uczyć się żyć w zgodzie z sobą i z tą wielobarwnością. Lekkie, cięte pióro, gratuluję.

 14. Świetny tekst! Uśmiałam się( choć trochę przez łzy… )
  Gratuluję dobrego pióra i trzeźwego spojrzenia na ten cyrk, w którym przyszło nam ostatnio żyć ! 😀

 15. A do tego ten, pożal się Boże, dyrektor artystyczny Treliński. Mieliśmy się go pozbyć, a tu takie nieszczęście. Już szykowaliśmy na jego miejsce pana Marka, bo lubi operę, ale przypadła mu w końcu stadnina w Janowie Podlaskim, bo lubi też konie. Priceless

 16. Anty Moherski pisze:

  W jaki sposob pare nagrod zagranicznych w dziedzinie sztuki poprawi los 95% rodakow ktorzy zarabiaja po 500 dolarow miesiecznie? Pozatym te nagrody dano indywidualnym tworcom ktorzy akurat sa Polakami lub polskiego pochodzenia a rezyser Idy ma tyle z Polska wspolnego co Stan Tyminski. Artykul silacy sie na sarkazm zeby bardzo inteligentnie…brzmialo i zeby ci co sie czuja lepsi od kazdego co pracuje za mniej niz 6tys poczuli sie jeszcze lepiej….bo jak juz maja te smartfony…i kredyty…to uwazaja ze sa do przodu i wielka elita jakas bo symbole gadzetowe malutkie wyimaginowanego statusu maja. Nie sa do przodu wcale KODowcy…ostatnio po prostacku zyczacy smierci polskiemu prezydentowi. Sa do tylu ze wszystkim….Zacofane bronia starego status quo. Do przodu jest Sanders w USA…tak jak PIS w Polsce. Zanim sue otworza tu geby polskich pseudopostepowcow dazacych pogarda jazda babcie na emeryturze chodzaca do kosciola…zaznaczam ze jestem prawdziwym ateista i antyklerykalem a nie sldowskim…czy POwskim…hipokryta fajszywym na kleczkach I calujacym biskupa w mankind jak trzeba sie zeszmacic dla interesu. Ale ten klerykalny moherski PIS akurat paradoksalnie idzie w dobrym kierunku dla Polski …. jest dalej niz USA w widzeniu NOWEGO…tak jak i Sanders w USA ktorego probuja zagluszyc i wysmiac te same sily swiatowe ktore walcza z demokratycznie wybranym PISem…w Polsce. Ta wasza NOWOCZESNA powinna sie nazywac ANTYCZNA – broniaca starego ukladu bankstersko-przemyslowo-militarnego na swiecie. A o tych nagrodach wspomnianych w artykule…majacych niby pokazac wielkosc Polski i uznanie dla niej…to oprocz paru megalomanskich Polakow…juz 15 minut po ich wreczeniu…nikt na swiecie nie pamieta. Powtorze se to indywidualni tworcy dostali a nie zadna Polska. To nie olimpiada jest ani mundial. Mieszkam w USA…nie glosuje w polskich wyborach zeby wam tam zycia nie ukladac.

 17. Pingback: Panie radny, całuję! | PAN OD KULTURY

 18. Pingback: Homolobby z Dobrą Zmianą | PAN OD KULTURY

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s